AS Lasbet on erakapitalile tuginev aktsiaselts, mis on moodustatud Tallinna Raudbetoon­toodete Tehase baasil.

Tallinna Raudbetoontoodete Tehas alustas oma tegevust 1956. aastal. Esimesest tegevusaastast alates on valmistatud väga laias valikus betoonist ja raudbetoonist tooteid ning väljastatud betooonisegusid.

Alates 1989. aasta oktoobrist  tegutses Tallinna Raudbetoontoodete Tehas rendiettevõttena. 1993. aastal sai  ettevõte uue nime – rendiettevõte Lasbet. 
Nime valikul lähtuti kahest olulisest märksõnast: firma asukoht Lasnamäe ning põhitegevusala iseloomustav betoon.

Üheksakümnendaiks aastaiks oli ettevõtte  algselt projekteeritud tootmisvõimsus – 19 tuhat m³ betoon- ja raudbetoontooteid aastas tegelikkuses kasvanud ligikaudu kümnekordseks. Kasutusele võeti uued tootmispinnad. Firmal oli oma katlamaja, puidutsehh, mehaanikatsehh ja kõik muud vajalikud abitootmisüksused.

1995. aasta juunist kannab  firma  nime AS Lasbet, olles rendiettevõtte Lasbet  ja ühlasi Tallinna Raudbetoontoodete Tehase õigusjärglane.

AS Lasbet 09.04.2009.aasta aktsionäride üldkoosoleku otsuse kohaselt toimus AS Lasbet jagunemine AS-ks Lasbet, mille põhitegevuseks jääb temale kuuluva kinnisvara haldamine ja AS-ks Lasbet Tootmine, mille põhitegevuseks on raudbetoonelementide tootmine ja realiseerimine.

Kogu tegutsemisaja kestel on ettevõte, sõltumata nimest, olnud üks suuremaid raudbetoon­konstruktsioonide tootjaid Eestis. AS Lasbet Tootmine jätkab seda traditsiooni, olles oma oskuste ja kogemustega ehitajale usaldusväärseks koostööpartneriks.